Navštíviť krásne zákutia sveta je snom mnohých z nás. Ale predstava, že za to vysolíme veľa peňazí nás odradí a radšej sedíme doma a len snívame. Našťastie tu máme skvelú správu. Niektoré obľúbené destinácie sa v posledných rokoch stali dostupné aj pre nás „obyčajných smrteľníkov“ a tak môžeme prežiť skutočný raj na Zemi, na ktorý len tak ľahko nezabudneme.

Výhodou týchto destinácií je, že aj za nízku cenu si môžeme dopriať rovnaký komfort, a to ako keby sme zaplatili dvojnásobok ceny.

Buenos Aires, Argentina

Dostať sa na jedno z najhorúcejších miest sveta je pomerne ľahko. Cena dovolenky v Buenos Aires rekordne klesla.

Prečo navštíviť túto destináciu?

Toto mesto spája architektúra celého sveta s krásnymi plážami. Už samotný názov mesta Buenos Aires je odvodený od toho, že po celý rok je tu priaznivé a krásne počasie, ktoré najviac oceníte pri večernom tancovaní hriešneho tanca Tanga. Mesto Buenos Aires ponúka i mnohé iné krásy, jednou z nich sú aj ohromujúce vodopády Iguazy, ktoré patria medzi najväčšie vodopády sveta.

Beijing, China

Výmenný kurz Číny voči doláru klesol, čo predstavuje skvelú šancu navštíviť hlavné mesto. Návštevou tohto mesta precestujete do histórie niekoľko tisícok rokov dozadu. Históriou totiž Peking dýcha. Námestie Tiananmen Square, starobylý palác Zakázaného mesta, ktorý je dnes múzeom, sú tie správne pamiatky, ktoré by ste mali určite navštíviť. Pokiaľ máte chuť na niečo iné ako je len rušná metropola, Peking Vám ponúkne aj pokojné zákutia, ktoré si môžete vychutnať bez hluku a áut.

Tokyo, Japonsko

Áno. Cesta do Japonska , konkrétne do najväčšieho mesta Tokya stála neuveriteľných viac ako 10 000 eur pre nás. No dnes výlet do hlavného mesta zakúpime oveľa lacnejšie. A toto je skvelá šanca pre tých, ktorí milujú hlavne nočný život alebo divadlá, či rôzne koncerty.

Čo ponúka Tokyo?

Tokyo má veľa turistických, kultúrnych a športových atrakcií vrátane známych chrámov, svätýň, každoročných festivalov a udalostí, parkov, javiskových vystúpení, ako aj populárnych nákupných centier a štvrtí s možnosťami nočného života. Medzi vrcholné kultúrne miesta patria múzeá, koncertné haly a divadlá.

Montreal, Kanada

Americký dolár sa v posledných rokoch posilňuje aj voči kanadskému doláru a zatiaľ čo niektoré oblasti v krajine nemusia byť tak odlišné od domova, Montreal vo francúzsko-kanadskej provincii Québec Vás prevedie do životného štýlu bližšie k Európe.

Prečo práve Montreal?

Mestom sa môžete namiesto auta odvoziť“ bicyklami“, čo Vám dá zároveň i skvelú výhovorku si neskôr dopriať bohaté taniere jedla. Overený tip, ktorý vám ušetrí pár peňazí v peňaženke: predtým, ako sa ochladí, navštívte trhovisko Jean-Talon, kúpte chutné jedlo a víno a vychutnajte si to spolu s nádherným výhľadom na vrchol Mont Royal. Toto mesto je označované aj ako mesto, v ktorom si osamelý človek nájde svoju spriaznenú dušu. Ani sa nečudujeme, keď ponúka toľko možností.

Isla Mujeres, Mexico

Tí, ktorí sa chcú po celý rok len tak potulovať, ostrov Isla Mujeres v Mexiku je tá správna voľba.

Isla Mujeres – ako znovuzrodenie
Ľudia namiesto áut používajú prenajaté golfové vozíky a niektoré z najlepších koralových útesov na svete sa nachádzajú hneď na pobreží, pohľad na korálové útesy je božský. Ostrov Mexika je vhodný najmä pre tých, ktorí potrebujú nabrať druhý dych a zregenerovať sa. Najväčším unikátom ostrova je plávanie s veľrybami a žralokmi.

P.S. Nebojte sa, sú to vegetariáni. 🙂

Navyše tento ostrov ponúka tie najlepšie masáže, po ktorých sa budete cítiť doslova ako v raji.

Každá táto destinácia, ktorú sme Vám v tomto článku predstavili, v sebe ukrýva čaro, ktoré stojí za to, aby sme ho zažili na vlastnej koži.

Život máme len jeden, tak prečo si ho nevychutnať naplno a nepreskúmať tie najkrajšie miesta, ktoré nám samotná matička Zem ponúka.

Ktorú destináciu si vyberáte?

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *