Vidieť svet len „ružovo“ je síce krásne, ale nudné a nás ľudí to rýchlo omrzí. To je dôvod prečo vyhľadávame dobrodružstvo a výzvy, ktoré nás privedú častokrát do šialenstva.

Kam ísť, aby sme zažili šialenstvo?

Čo takto navštíviť Múzeum smrti v Hollywoode. Toto múzeum nie je pomenované len tak. Práve pod touto budovou pred približne 50. rokmi pochovala Zem tisícky ľudí, ktorí zahynuli pri živelnej pohrome. Od toho momentu akoby sa toto miesto stalo magnetom pre vrahov a zabíjali tam svoje obete. Traduje sa, že vrahov tam priam volajú duše mŕtvych, aby pomstili svoju smrť.

Hollywood sa rozhodol, že pre náročných ľudí, ktorí majú zároveň silný žalúdok poskytne možnosť si pozrieť obrazy, ktoré „nakreslili“ samotní vrahovia. Fotografie zachytávajú presné momenty, ktoré sa stali na mieste činu. Aby nebolo málo nudy, Múzeum smrti ponúka i videá, ktoré obsahujú smrť v mnohých podobách. Svoje o tom vie mladá žena menom Katie Hardcart z Londýna. Nemohla sa zbaviť toho, čo všetko tam uvidela a začala trpieť silnými depresiami. Jej stav bol tak vážny, že nakoniec sa rozhodla spáchať samovraždu. Mladá Katie sa snažila veľmi napodobniť smrť, ktorú videla prvýkrát v múzeu.

Je aj iné miesto, ktoré by sme nemali radšej navštíviť? 

Tí, ktorí sa nudia, ale majú zároveň dostatok peňazí na rozdávanie, Mexiko je presne to, čo potrebujú. Je krásne, ponúka krásne miesta, kde sa veru príroda pohrala, nuž ako v raji. Netreba zabudnúť na tequilu, chutné tacos. Ale aj karta má dve strany a to platí aj pre exotickú krajinu. Druhú stranu tvorí Ostrov bábik.

Kde ho hľadať?

V spleti riečnych kanálov neďaleko mesta Xochimico. Na suchých stromoch sa nachádzajú bábiky, ktoré vyzerajú skutočne hrôzostrašne. Za túto hrôzu bábik môže slnko a voda, ktoré poškodili tieto hračky. Ostrov bábik, ktorý je známy i pod názvom Cintorín hračiek nevznikol len tak.

História hovorí, že práve pred pol storočím na tomto mieste sa utopilo malé dievčatko. Pustovník a jediný človek, ktorý žil na vyľudnenom ostrove Don Julian Barerra krátko po jej smrti našiel v spleti riek bábiku. Ako čas plynul nachádzal tam čoraz viac a viac bábik, ktoré napokon začal vešať na stromy. Bol presvedčený, že za toto všetko môže mŕtve dievčatko, ktoré túži, aby bábiky boli „pochované“.

Podľa odborníka Williama Hudgeho z Veľkej Británie je Ostrov bábik veľmi nevhodným miestom na strávenie voľného času. Prečo? Pretože v ľuďoch toto miesto evokuje, že zlé sily sú všade a narobia „šarapatu“ v našich životoch.

Ako sa zdá, je veľmi potrebné zvážiť, čo je vhodné za vyplnenie voľného času a nudy. Nie všetko, čo vyzerá zaujímavo je to, čo nás urobí šťastnými ľuďmi.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *