Prečo radšej neobdivovať na pohľad krásnu krajinu Tanzániu?

Prečo na pohľad krásna krajina?

Tanzánia alias Tanzánijská zjednotená republika je štát, ktorý nájdeme v Afrike. Presnejšie na východnom pobreží. Je charakteristický hlavne vďaka turizmu a množstvom historických budov, či dokonca miestami, ktoré sú veľmi navštevované, pretože sú veľmi zaujímavé a je sa na čo skutočne pozerať. Kilimandžáro – najvyššia hora, jazero Tanganika alebo najznámejšia chránená prírodná rezervácia Afriky Serengeti, to sú všetko miesta, ktoré ľudia radi obdivujú, a ktorými sa môže Tanzánia pýšiť. Netreba zabudnúť i na Ngorongoro. Ngorongoro je chránené územie, ktoré leží na severe Tanzánie, východne od Národného parku Serengeti. Od roku 1979 je územie s rozlohou 8 288 km² súčasťou Svetového dedičstva UNESCO. Park je známy unikátnou polohou v kotly vyhasnutej sopky, ktorej strmé steny vytvárajú prirodzenú ochranu, no zároveň i bariéru pre tamojšiu zver. Nachádza sa tu najväčšia koncentrácia voľne žijúcich afrických zvierat, ktorých počet je okolo 30 000 jedincov.

Čo by sme to boli za cestovateľov, keby sme si nepredstavili jadro Tanzánie, teda hlavné mesto Dodoma. Má viac ako 410 tisíc obyvateľov a považuje sa za najviac vyspelé z celej Tanzánie. Mesto Dodoma je označované aj ako mesto študentov, pretože sa tam nachádza veľmi veľa škôl, základné, stredné školy, ale aj samotné univerzity. Do tohto mesta sa dostanete najbezpečnejšie leteckým spôsobom a železničnou dopravou. Táto časť Tanzánie žije hlavne futbalom. Napríklad Dodoma FC je jedno z tých futbalových klubov, ktoré sa dostali do TOP 100 najlepších futbalových klubov.

Keď zabiješ Albína, nepovažuje sa to za trestný čin, dokonca by ti samotný akt mal priniesť šťastie!

Už od nepamäti je známe, že v Tanzánií je to ťažšie ako sa zdá, hlavne pre niekoho, kto sa vymyká normálu. I keď sa tam nachádza skutočne krásna príroda, obyvatelia tejto krajiny sú ale opakom. Napríklad Albíni sa musia skrývať pred obyvateľstvom, ak chcú prežiť.  A za všetko môže len ich zvláštnosť a jedinečnosť. Dokonca mnohým deťom, ktoré sa narodia s albinizmom, sú odopreté aj tie najzákladnejšie ľudské práva. Totiž, podľa tanzánijských obyvateľov znásilnenie a smrť Albínov by malo priniesť šťastie.

Albíni v tom, ale nie sú sami. Ťažké to majú aj turisti, ktorí sa chystajú toto miesto navštíviť. Pokiaľ turista je niečím zvláštny, a až príliš odlišný alebo vyzývavý, jeho pobyt v Tanzánií nebude najpríjemnejší.

Čo je najviac zarážajúce, že polovica obyvateľstva v Tanzánií má menej ako 15 rokov, no aj títo veľmi mladučkí tunajší domorodci prikladajú ruku do týchto hrôzostrašných činov.

Ak nemáte dostatok peňažných prostriedkov, lekársku pomoc nečakajte!

Či už ide o štátne alebo súkromné lekárske sektory, aby ste mohli vstúpiť, musíte preukázať dostatočnú finančnú hotovosť. V prípade, že sa nepreukážete dostatočnou finančnou hotovosťou alebo poistením v renomovanej poisťovni, môže sa vám stať, že vás odmietnu ošetriť. Pred cestou sa odporúča absolvovať očkovanie proti žltej zimnici, hepatitíde typu A a B, tetanu, obrne, týfusu a cholere. Samozrejme doporučuje sa i pribaliť si antimalariká a kvalitné repelenty. Aktuálne informácie o očkovaniach vám poskytnú lekári na oddelení cudzokrajných chorôb.

Pozor hlavne na tieto oblasti v krajine!

Ministerstvo zahraničných vecí v Slovenskej republiky odporúča zvýšiť opatrnosť najmä v týchto oblastiach. Hlavne pri hraniciach s Burundi a Rwandou.

Dôležité upozornenie!

Ak sa aj napriek týmto negatívnym vlastnostiam Tanzánie rozhodnete túto krajinu navštíviť, dávajte si pozor na to, čo si objednávate v reštauráciách a akú vodu pijete. Odporúča sa piť len balenú vodu. A vždy si radšej skontrolujte, či vaše jedlo je správne pripravené a či náhodou nie je surové.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *